Burza práce a vzdělávání 2024

8. ročník Burzy práce a vzdělávání 

Termín: čtvrtek 3.10.2024

Na další ročník máme aktuálně přihlášeno již 43 vystavovatelů a plánujeme realizaci této významné akce. 

Součástí bude také setkání podnikatelů Olomouckého kraje za účasti prezidenta Hospodářské komory ČR Zdeňka Zajíčka a primátora města Přerov Petra Vrány.7. ročník Burzy práce a vzdělávání v Přerově splnil očekávání, akci navštívilo téměř 2 tisíce lidí

V úterý 3.10.2023 se uskutečnil již 7. ročník Burzy práce a vzdělávání - veletrh významných firem našeho regionu a spolupracujících škol. 👍

👉 prezentovalo se 45 vystavovatelů

👉 akci navštívilo 2 tis. účastníků  👏👏

Návštěvníci měli možnost v jeden den na jednom místě kontaktovat 45 vystavovatelů, kteří zde prezentovali své výrobní programy a poskytované služby. Zastoupen byl zpracovatelský průmysl, stavebnictví, strojírenství, potravinářství, elektro, obalová technika a další. Nedílnou součástí akce jsou také prezentace odborných středních a vysokých škol, se kterými vystavující firmy úzce spolupracují. Každý z vystavovatelů se snažil zaujmout interaktivní formou.

V letošním roce se nám podařilo zajistit také bohatý doprovodný program. Účastníci si mohli prakticky vyzkoušet různé pokusy s Pevností poznání Olomouc, po celý den probíhaly také soutěže o ceny. V rámci venkovní expozice si mohli účastníci prohlédnout zásahové vozidlo  Policie, Schengenbus, zásahové vozidlo Vazební věznice či si vyzkoušet diagnostiku pro obor automechanik. K vidění byly také praktické ukázky řemesel - tesař, instalatér, elektrikář, kosmetička či kadeřnice.

Studenti si také mohli vyzkoušet přijímací pohovory nanečisto a účastnili se individuálních besed a prezentací s firmami. Zájemcům o práci bylo poskytováno odborné poradenství pracovníků Úřadu práce a nabízena i možnost rekvalifikací.

V průběhu celého dne prošlo Burzou téměř 2 tisíce návštěvníků. Největší počet byl zastoupen žáky základních a středních škol. Velmi nás těšila také účast rodičů s dětmi. Za tento velký zájem jsme velmi rádi. Velkou radost nám udělaly pozitivní ohlasy jak od návštěvníků, tak od vystavovatelů.

Děkujeme všem vystavovatelům za zajímavé a interaktivní prezentace, které přiblížily návštěvníkům perspektivní odborné a technické profese a za jejich aktivní přístup a spolupráci. 

Vážíme si také účasti zástupců Města Přerova a Olomoucký kraj. Akci oficiálně zahájil hejtman Olomouckého kraje Josef Suchánek, primátor města Přerov Petr Vrána a náměstek hejtmana Jan Šafařík.  

Akci jsme organizovali ve spolupráci s Úřadem práce, kontaktní pracoviště Přerov a Svazem průmyslu a dopravy ČR, pobočka Olomouc.  

Informace k akci jsou také k dispozici na webu burzy https://www.burzapav.cz

Děkujeme za spolupráci a těšíme se na další ročník, který plánujeme v termínu 3.10.2024. 


Soubory ke stažení:

IMG_3876.JPG (8.13 MB)
IMG_3695.JPG (8.95 MB)