10. 1. 2019

Vzdělávání zaměstnanců firem v POVEZ II je stále aktuální


V rámci III. výzvy projektu „Podpora odborného vzdělávání zaměstnanců II“, která byla zahájena v listopadu 2017, je pro firmy a OSVČ stále k dispozici více jak 885 mil. Kč.

Žadatelé mohou žádat o proplacení nákladů na vzdělávání svých zaměstnanců. Žádost je podávána na Úřad práce ČR elektronicky. Od června 2018 je zjednodušena administrace v procesu vyřizování žádosti i vlastního vzdělávání zaměstnanců (evidence vzdělávání).

Podpora je poskytována v režimu „de minimis“, kde je proplaceno 85% nákladů na školení a mzdové náhrady do výše 198 Kč na hodinu vzdělávací aktivity. V režimu „blokové vyjímky“ je maximální podpora do výše 70% způsobilých výdajů.

Podpora je poskytována na vzdělávání v oblasti odborných kurzů jako jsou svářecí kurzy, profesní průkazy – obnova a získání řidičského oprávnění sk. C,D,E,T; kurzy softwarových aplikací – AutoCAD, účetních programů. Dále je možné podpořit také odbornou jazykovou přípravu.

V případě Vašeho zájmu Vám podáme podrobnější informace o programu nebo Vám pomůžeme s přípravou žádosti a s agendou, která následuje během realizace vzdělávání a vyúčtování projektu.

Kontaktní osoba:

Martin Dýčka

tel: 724 362 488

email: dycka@hkprerov.cz

« Zpět na přehled novinek