25. 7. 2019

Opravte si nemovitost k podnikání


Uvažujete o realizaci projektu, ale nemáte dostatek peněz? Přemýšlíte, zda je ta správná doba žádat o finance z EU? Pak neváhejte. Integrované teritoriální investice Olomoucké aglomerace (ITI OA) mají vyhlášené jedny z posledních výzev pro podnikatele a výzkumná centra v rámci programového období 2014–2020. Například ve výzvě Nemovitosti je alokováno 220 mil. Kč.

„Vyhlášené výzvy jsou určeny například pro podnikatele, kteří chtějí zrekonstruovat nemovitost, pořídit novou technologii, zavádět na trh nový výrobek, technologie či služby, realizovat průmyslový výzkum a experimentální vývoj či se rozhodli zavést nebo rozšířit vlastní výzkumné a vývojové kapacity,“ uvedl odpovědný náměstek Matouš Pelikán.

Projekty předložené do výzev integrovaného nástroje ITI soutěží jen s projekty v rámci Olomoucké aglomerace, na rozdíl od projektů hlásících se do individuálních výzev. V průběhu celého procesu Vás bude provázet tematický koordinátor a prostřednictvím konzultací, na kterých se účastní i hodnotitel „vychytáme“ většinu nejčastějších chyb v žádostech. Máte tedy větší šanci na úspěch.

 „Prostřednictvím nástroje ITI OA budeme moci realizovat rekonstrukci a demolici budov, které jsou pro naše podnikání technicky nevyhovující a zastaralé. Díky finančním prostředkům z EU přesuneme část výroby do nově vybudovaných prostor a ve zrekonstruovaných objektech vybudujeme potřebné sklady a administrativní prostory. Společnost se díky této investici stane více konkurenceschopná a nabídne nová pracovní místa,“ uvedl statutární ředitel společnosti DK mont a.s. Robert Žak. 


INFORMACE K VÝZVĚ NEMOVITOSTI

Výše dotace1 - 30 mil. Kč
Podporované aktivityrekonstrukce nevyhovujícího objektu nebo objektu typu brownfield
Cílová skupinamalé a střední podniky
Termín ukončení výzvy4. 9. 2019
Stavební povolenídoložení do 30. 6. 2020 
Termín ukončení projektu31. 12. 2020


Přehled všech vyhlášených výzev ITI Olomoucké aglomerace naleznete na webových stránkách ZDE . Obraťte se na nás a domluvte si s námi schůzku na tel. čísle 721 740 460.


« Zpět na přehled novinek