18. 5. 2020

COVID III - bezúročné úvěry se zárukou ČMZRB

V pondělí 18.5.2020 byl vládou schválen program COVID III, který umožní firmám zasaženým koronavirem získat finanční prostředky na provozní financování. Firmy budou žádat o úvěr přímo u své komerční banky, získání finančních prostředků by mělo být rychlejší než v předchozích programech COVID I a II. 

Cílem programu COVID III je podpořit prostřednictvím ručení za provozní bankovní úvěry podnikatelů do 500 zaměstnanců, jejichž ekonomické aktivity jsou omezeny v důsledku výskytu koronavirové infekce a souvisejících preventivních opatření.

Jakou záruku ČMZRB nabízí?

Podpora je poskytována formou ručení ČMZRB spolupracující bance za portfolio transakcí konečných příjemců.


Na co můžete zaručovaný úvěr využít?

K úhradě provozních výdajů, jako jsou např. mzdy, nájemné, platby za energie, úhrada dodavatelsko-odběratelských faktur, pořízení zásob, materiálu apod.


Pro koho je program určen?

Program je určen pro živnostníky a podniky do 500 zaměstnanců, jejichž ekonomické aktivity jsou omezeny v důsledku výskytu koronavirové infekce a souvisejících preventivních opatření.


Jak žádat o úvěr? 

Podnikatelé žádají o úvěr přímo svou banku, která musí mít s ČMZRB uzavřenou smlouvu o portfoliovém ručení pro Program COVID III.
Podnikatelé mohou již jednat se svými bankami o poskytnutí úvěru. 


Podrobné informace jsou uvedeny na webu https://www.cmzrb.cz/podnikatele/zaruky/zaruka-covid-iii/ 


« Zpět na přehled novinek