Přihlásit  |  Registrace

CZ  EN

Projekty Cesta pro mladé a Vzdělávání praxí


Projekty Cesta pro mladé a Vzdělávání praxí5.04.2017

Projekt Cesta pro mladé

Cesta pro mladé propojuje studenty a firmy formou stáže a je určena na jedné straně studentům a na druhé straně firmám, které tak mohou získat mladou krev do týmu, inovativní nápady mladých studentů a finanční kompenzaci nákladů spojených s mentorováním stážisty. Její výše závisí na pozici, na kterou firma vypíše stáž a celkové délce stáže.

Jako poskytovatelé stáže se mohou zapojit organizace z komerční, veřejné i neziskové sféry. Do Cesty pro mladé se za první rok zapojilo téměř 2000 firem a každým dnem přibývají další. Ve firmách studenti pod vedením zkušeného mentora rozvíjejí své odborné dovednosti v oboru, který studují. Praxe přímo ve firmě je v rozmezí 80 – 240 hodin a na tom, zda je absolvují během 1–6 měsíců, se student sám domluví s poskytovatelem stáže. Více informací o našem projektu zjistíte na stránkách cestapromlade.cz. Najdete tam i kontakty na naše regionální pracovníky, kteří vám rádi s čímkoliv poradí a s nimiž se také můžete domluvit na konkrétní spolupráci.

Kontakt
Ing. Marie Trčková
manažerka pro Olomoucký a Moravskoslezský kraj
Stáže s Cestou pro mladé

tř. Kosmonautů 1151/6C
779 00 Olomouc
+420 608 224 094
marie.trckova@fdv.cz


Projekt Vzdělávání praxí

Projekt Vzdělávání praxí pomáhá při návratu na trh práce. Osobám nezaměstnaným a rodičům na/po rodičovské dovolené umožňuje získat znalosti o nových pracovních postupech a technologiích. Zapojit se do projektu mohou také osoby s nízkou kvalifikací, osoby starší 50 let nebo absolventi evidovaní na Úřadu práce a prostřednictvím vzdělávání praxí si osvojit praktické znalosti, které jsou nezbytné pro výkon práce. Účast v projektu není nijak zpoplatněna, naopak přináší jak účastníkům, tak firmám řadu výhod a v neposlední řadě i úhradu finančních nákladů.

V průběhu celého projektu jsou k dispozici regionální kanceláře v krajských městech ČR, ve kterých můžete konzultovat možnosti zapojení se do projektu. Podrobné informace k projektu se dočtete na webových stránkách www.vzdelavanipraxi.cz a aktuality nejen o vzdělávání praxí můžete sledovat na našem Facebooku.

 

Vzdělávání praxí i Cesta pro mladé navazují na předchozí úspěšné projekty realizované Fondem dalšího vzdělávání. Všechny projekty se setkaly s nemalým zájmem ze strany uchazečů i poskytovatelů a více než 90 % zúčastněných hodnotilo absolvovanou stáž jako velmi přínosnou. Jsme rádi, že se řada poskytovatelů zapojuje do projektů opakovaně, což svědčí o smysluplnosti projektů a jejich přínosech.

Kontakt
Mgr. Tomáš Odstrčil
manažer pro Moravskoslezský a Olomoucký kraj
Vzdělávání praxí

Poděbradova 1223/61b
702 00 Ostrava
+420 770 102 818
tomas.odstrcil@fdv.cz


zpět
Kontakt

OKRESNÍ HOSPODÁŘSKÁ KOMORA PŘEROV

Gen. Štefánika 8, 750 02 Přerov

tel.: +420 581 299 728
tel.: +420 581 210 205
e-mail: hkprerov@hkprerov.cz

Odkazy

COWORKING Přerov- sdílená kancelář s internetem, tiskárnou, kávou a multi-prostorem
COWORKING Přerov- sdílená kancelář s internetem, tiskárnou, kávou a multi-prostorem


PUBLIKACE HOSPODÁŘSKÉ KOMORY KE STAŽENÍ
PUBLIKACE HOSPODÁŘSKÉ KOMORY KE STAŽENÍ


ČESKÝ VÝROBEK SOUTĚŽ
ČESKÝ VÝROBEK SOUTĚŽ


PŘÍRUČKA HK ČR - DATOVÉ SCHRÁNKY
PŘÍRUČKA HK ČR - DATOVÉ SCHRÁNKY


Střední škola gastronomie a služeb, Šířava Přerov
Střední škola gastronomie a služeb, Šířava Přerov


Projekt BusinessPOINT
Projekt BusinessPOINT


Evropský sociální fond v ČR
Evropský sociální fond v ČR


Střední průmyslová škola Přerov
Střední průmyslová škola Přerov